Kuo skiriasi covid-19 viruso testai?

Gerbiamieji, norime Jus informuoti kuo skiriasi korona viruso testai, kam jie skirti, kada jie atliekami ir nuo ko priklauso jų kaina. Priklausomai nuo laiko ir skirtingiems tikslams tinka skirtingi testai.
Mūsų gydymo įstaigoje atliekame tris testų rūšis:

• SARS-CoV-2 PGR metodu. Šis tyrimas yra vienintelis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) pripažintas patikimu diagnostiniu metodu, parodantis, ar tyrimo metu asmuo yra užsikrėtęs virusu. Tai tyrimas skirtas diagnozuoti SARS-CoV-2 infekciją ir yra atliekamas iš kvėpavimo takų mėginių – nosiaryklės (imama iš abiejų nosies ertmių bei nuo tonzilių ir minkštojo gomurio). Tyrimo metu nustatoma genetinė SARS-CoV-2 viruso informacija (viruso nukleino rūgščių fragmentai). Didžiausia tikimybė aptikti virusą iš nosiaryklės išskyrų praėjus 2-7 dienom nuo galimo užsikrėtimo.  Būtent šio testo dažniausiai reikalauja užsienio šalys. Testo atsakymas per 24 val. Kaina mūsų klinikoje 70€.

Greitasis SARS-CoV-2 ANTIGENO testas.
Tyrimas atliekamas serologiniu būdu paimant mėginį iš paciento nosiaryklės. Šio testo patikimumas yra pagrįstas, o pats tyrimas – plačiai naudojamas visame pasaulyje. Jei gaunamas teigiamas tyrimo rezultatas, rekomenduojama atlikti ir molekulinį COVID-19 tyrimą PGR metodu. Nustatymo principas – viruso antigenų surišimas su specifiniais antikūnais, kurie pritvirtinami prie testo plokštelės. Šio testo privalumas – greitis ir kaina. Testas rekomenduojamas jei reikia aptikti viruso fragmentus, bet situacija reikalauja paprastumo, greičio. Testo atsakymas iki 1 val. Kaina mūsų klinikoje 25€.

• ANTIKŪNIŲ testas. Tai tyrimas, kurio metu imamas tiriamojo kraujas (ne tepinėlis) ir ieškoma ne viruso, o žmogaus imuninės sistemos atsako – antikūnų prieš SARS-CoV-2 virusą. Testą rekomenduojame jei reikia aptikti, ar žmogus jau sirgo Covid-19 ir įgijo imunitetą –  tai antikūnų testas (įgyto imuniteto prieš SARS-CoV-2 įvertinimui). Testo atsakymas per 24 val. Kaina mūsų klinikoje 17€.

Mūsų klinika išduoda tyrimų atsakymų sertifikatus lietuvių, anglų bei rusų kalbomis.

Tyrimą SARS-CoV-2 PGR metodu bei greitąjį SARS-CoV-2 ANTIGENO testą atliekame ir šeštadieniais iš anksto susitarus telefonu.