Kaip stiprinti imunitetą atėjus šaltąjam metų sezonui?

Kaip stiprinti imunitetą atėjus šaltąjam metų sezonui?

Imuninę sistemą stiprina ne tik vitaminai, bet ir mitybos įpročiai! Norint tinkamai pasiruošti ir išvengti peršalimo ligų, labai svarbu tinkamai ir sveikai maitintis. Į mitybos racioną reikėtų įtraukti daugiau vaisių ir daržovių, bei grūdų. Mūsų organizmui svarbiausi vitaminai – A, B, C, D, E. Iš kokių maisto produktų galima pasisavinti šių vitaminų?

Vitamino A yra morkose, vynuogėse, įvairiuose žalumynuose, oranžiniuose bei raudonuose daržovėse ir vaisiuose. Taip pat  kiaušinių tryniuose, svieste, grietinėje, menkių kepenėlėse ir žuvų taukuose.

Vitamino B yra šviežiuose ir raugintuose kopūstuose, ankštėse daržovėse, kruopose, kiaušiniuose, mielėse, riešutuose, bei įvairiuose žalumynuose.

Vitamino C yra visuose citrusiniuose vaisiuose, spanguolių, erškėtrožių  ir bruknių uogose.

Vitaminas D žmogaus organizme susidaro veikiant saulės spinduliams, tačiau atėjus rudeniui saulės spindulių gauname per mažai, todėl vitamino D galime pasisavinti iš sviesto, ikrų, kiaušinių trynių, riebios silkės, lašišos, menkių kepenėlių, pieno produktų, bei žuvų taukų.

Vitamino E yra žirniuose, pupose, grūduose, kukurūzuose, grikių kruopose, sojose, kiaušinių tryniuose, pieno produktuose, menkių kepenėlėse, mėsoje, bet augaliniuose aliejuose.

Taip pat reikia nepamiršti, stipriai imuninei sistemai palaikyti reikalingi mikroelementai, ypač cinkas ir selenas. Cinko yra mėsoje, kepenyse, žuvyse, pupelėse, riešutuos, žirniuose, kiaušiniuose, vėžiagyviuose ir moliuskuose. Seleno gausu žuvyse, česnakuose, kiaušiniuose, grūduose, mėsoje, riešutuose (ypač brazilinėse bertoletijose). Mineralinių medžiagų tokių kaip geležies, vario, magnio yra kepenyse, inkstuose ir  širdyse, riešutuose, grūduose, ankštinėse daržovėse, kiaušiniuose, šokolade.

Organizmui įsisavinti vitaminus trukdo: nikotinas (vitaminų A, C, E, seleną); alkoholis (vitaminų A ir B, cinką, geležį, kalį, kalcį, magnį); kofeinas (B grupės vitaminų, kalcį, kalį, cinką, geležį); aspirinas (B grupės vitaminų, kalį, kalcį, bei vitaminus A ir C);  migdomieji vaistai (vitaminus A, B12, D ir E); bei antibijotikai (geležį, magnį, kalcį, bei B grupės vitaminus).