Skiepai ir vakcinos

Skiepai ir vakcinos

Vakcinacija – tai paciento skiepijimas tam tikra vakcina. Šio proceso tikslas – kad susidarytų numatomas imunitetas nuo konkretaus susirgimo ar viruso ir pacientas įgytų atsparumą šiai užkrečiamai ligai.

Kodėl verta lankytis pas mus?

  • Jautrumas kiekvienam pacientui
  • Profesionalumas
  • Atsakingumas
  • Plačios skiepijimo galimybės
  • Saugus vakcinavimas be baimės tiek suaugusiesiems, tiek vaikams

Kodėl skiepai – būtini kiekvienam?

Vakcinacija padeda išvengti daugybės pavojingų užkrečiamų ligų, kurios anksčiau galėdavo tapti nuosprendžiu. Kartu tai itin veiksminga ir ekonomiška profilaktikos priemonė: juk skiepijimas gerokai saugiau ir pigiau, nei paciento hospitalizacija susirgus pavojinga liga, kurios taip paprasta išvengti.

Vakcinavimo galimybės

Skiepai nuo gripo – gripas yra paplitęs visame pasaulyje ir sukelia ne tik nemalonius pojūčius, bet ir grėsmingas komplikacijas, galinčias paveikti net gyvybinius organus. Skiepai yra kol kas geriausia profilaktinė priemonė, siekiant apsisaugoti nuo šios pavojingos ligos. Jų efektyvumas siekia net iki 95 proc.!

Skiepai nuo erkinio encefalito – erkių platinamos ligos dažna problema Lietuvoje: pagal sergamumą erkiniu encefalitu, patenkame į trejetuką visoje Europoje. Susirgus erkiniu encefalitu, specifinių vaistų nėra, o pilnai pasveiksta tik apie 40 proc. užsikrėtusiųjų. Daugeliu atveju išlieka tokie reiškiniai, kaip nuolatiniai galvos skausmai, miego, koncentracijos sutrikimai ar net neįgalumas.

Skiepai keliaujantiems – vakcinų imunoprofilaktika rekomenduojama keliaujantiems į tolimus egzotinius kraštus, kuriuose paplitusi cholera, difterija, maliarija, stabligė ir kitos pavojingos ligos. Tai padeda užtikrinti ramią kelionę ir net gelbsti gyvybę.

Skiepai nuo meningokokinės infekcijos – meningokokinė infekcija yra ūmus ir labai pavojingas susirgimas, plintantis oro lašeliniu būdu. Sunkiausios šio susirgimo klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Deja, kartais ši infekcija gali baigtis net mirtimi. Skiepai yra geriausia meningokoko prevencijos priemonė, ypač aktuali kūdikiams bei vaikams.

Skiepai nuo tymų – Tymai yra ūmi ir labai užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Tymai iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų ligų, kontroliuojamų vakcinomis. Tyrimai rodo, kad į didžiausią rizikos grupę patenka nesirgę, neskiepyti bei nepilnai skiepyti kūdikiai, nėščios moterys bei imunosupresiniai asmenys (pvz. sergantys ŽIV, pacientai po chemoterapijos ir pan.). Efektyviausia tymų kontrolės forma – skiepai.

Skiepai nuo vėjaraupių – tai ūminė virusinė liga, kuriai būdingas karščiavimas ir odos bei gleivinių bėrimas pūslelėmis. Lengva šios ligos forma serga ikimokyklinio amžiaus vaikai. Tuo tarpu suaugusiesiems, sergantiems vėjaraupiais, smarkiai išauga komplikacijų rizika. Vėjaraupiai pavojingiausi kūdikiams bei nėščiosioms, todėl rekomenduojami skiepai.

Skiepai nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV) – tai virusinė, dažniausiai, lėtinė liga. Deja, liga gali paūmėti: dėl įvairių rizikos veiksnių, gali atsirasti odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų sistemos gleivinių pažeidimai ir net ikivėžiniai ar vėžiniai susirgimai. Skiepai nuo ŽPV mažina šią riziką. Rekomenduojama skiepyti 9-13 metų amžiaus mergaites.

Paslaugų kainos

Vakcinos

Tarptautinis vakcinos pavadinimas

Firminis vakcinos pavadinimas

Gamintojas

Vienos dozės kaina (Eur.)

Erkinio encefalito vakcina 0,25 ml

Tico Vac

PFIZER N1

25,00

Erkinio encefalito vakcina 0,5 ml

Tico Vac

PFIZER N1

27,00

Meningokokinė B tipo vakcina

Bexero 0,5 ml

GlaxoSmith Kline

90,00

Vėjaropių vakcina

Varilrix

GlaxoSmith Kline

40,00

Tymų vakcina

Priorix

GlaxoSmith Kline

38,00

Pneumokokinė polisacharidinė konjuguota vakcina 0,5 ml

Prevenar 13

PFIZER N1

72,00

Hepatito A+B vakcina

Twinrix Adults 1 ml

GlaxoSmith Kline

40,00

Vakcina nuo ŽPV

Cervarix 0,5 ml

GlaxoSmith Kline

115,00

Vakcina ŽPV

Cardasil 9

Sanofit Pasteur MSD SNC

120,00

Turite klausimų?

Pasikonsultuokite su mūsų klinikos profesionalais.

Sveikatos darna

Parašykite mums, mes Jums greitu metu atsakysime!

Siųsti