Filialas
Odontologai+370 674 77242
Registratūra+370 648 77712
Sveikatos darna

Teikiamos paslaugos

Laboratorija

    Kraujo tyrimai yra mūsų organizme vykstančių procesų veidrodis, kuris atspindi mažiausius sutrikimus, bendrą organizmo būklę, infekcijas, virusus ar net itin rimtus vėžinius susirgimus, genetines ligas. Kraujo sudėtis ir fizinės savybės yra pakankamai gerai ištirtos ir nustatytos jų normos ribos, tai bet koks nukrypimas nuo normos rodo, kad organizmo veikla sutriko. Vadinasi, kraujas gali atspindėti tiek viso organizmo, tiek ir atskirų organų būklę. UAB „Sveikatos darna" atliekami profilaktiniai ir diagnostiniai kraujo tyrimai.

  • Bendraklinikiniai tyrimai – šlapimo, išmatų, nosies, bronchų sekreto, seilių, makšties išskyrų, prostatos sekreto makroskopinis ir automatizuotas ištyrimas derinant su mikroskopija. Pats pigiausias,  bet greičiausias būdas aptikti negalavimo ar ligos priežastį.
  • Hematologiniai tyrimai – tai iš veninio ar kapiliarinio kraujo tiriami parametrai. Bendro kraujo tyrimas dažnai dar vadinamas „pilno kraujo vaizdu“ yra dažniausiai gydytojų skiriamas dėl jo daugialypio pritaikymo, nes gana greitai galima įvertinti bendrą organizmo būklę, sekti pokyčių dinamiką bei atlikti profilaktiniais tikslais.
  • Biocheminiai tyrimai – tai kraujo ar šlapimo tyrimai, atliekami tiek įvairių ūminių ligų diagnostikos ar lėtinių ligų kontrolės bei gydymo efektyvumo tikslais. Dažnai derinami su hematologiniais tyrimais. Pavyzdžiui, mažakraujystės, lipidų, elektrolitų apykaitos ir kt. sutrikimų diagnostikai ir stebėjimui.
  • Kraujo krešėjimo tyrimai – priskiriami biocheminių tyrimų grupei, tačiau dėl savo specifiškumo gali būti aprašomi atskirai. Tai visos organizme vykstančios kraujo krešėjime dalyvaujančios sistemos tyrimas, nustatant įvairių jos faktorių pilnavertiškumą arba deficitą. Šie tyrimai skiriami ir norint nustatyti krešėjimą veikiančių vaistų efektyvumą bei kontrolę, siekiant išsiaiškinti trombozių kilmę ar įvertinti nukraujavimo riziką prieš operacijas.
  • Imunologiniai tyrimai – tai organizme vykstančių procesų nustatymas, matuojant tiek specifinį, tiek nespecifinį atsaką į įvairius antigenus, sekant gydymo efektyvumą. Pavyzdžiui, serologinės reakcijos Laimo ligos ar erkinio encefalito sukėlėjui nustatyti; specifinių organizmo baltymų aptikimas, sergant širdies, inkstų, sąnarių ir kt. organų funkcijos sutrikimų diagnostikai. Šiai tyrimų grupei priskiriami vitaminų ir hormonų koncentracijos tyrimai.
  • Molekulinės genetikos tyrimai – tai organizmų genetinės struktūros nustatymas ir identifikavimas, siekiant tiksliai nustatyti ligos priežastį ar sukėlėją. Pavyzdžiui, žmogaus papilomos viruso (ŽPV) genotipų nustatymas moterims, siekiant užkirsti kelią onkologinės ligos vystymuisi.